Umiejetnosc obrobienia biznesplanu 1471pfrf

Zadedykowałeś czas, założyłeś trud, zaryzykowałeś reputację i zainwestowałeś pieniądze w swoje przedsiębiorstwo - w chwili obecnej nadciągnęła pora na Odkrywcy Mocy kumulowanie plonów: całościowych profitów z inwestycji. Non stop wymierzaj sobie pytanie: czego może mnie nauczyć ten dylemat albo ta sytuacja? Nie marnuj popełnionych błędów. Fiaska to nie klęska, to informacja zwrotna. To dane - powiedział Bill Gates. Uzbieraj żniwo swoich słabości Nikt nie popełnił więcej błędów ode mnie - wyznał Ingvar Kamprad, inspirator Ike-I, gdy użyczał nam czatu. Sam mówi o sobie jak o chłopcu z fermy z północnej Szwecji, który wybudował meblowego olbrzyma oferującego towary po ulgowych cenach i pozostał jednym z dziesięciu majętnych ludzi na świecie. Podobnie jak Schwab i całego szeregu innych powszechnie znanych przedsiębiorców Kamprad ma dysleksję i uważa, iż wyzwania, jakim musiał stawić czoła, uczyniły z niego z większym natężeniem asertywnego kierownika. Spora część ludzi zauważa zaburzenia w uczeniu się jako nietrwałość albo ułomność. Aczkolwiek dla dużych przywódców przywary wyznaczają zarzewie zapobiegliwości.

Kierownicy wykorzystują każdą Odkrywcy Mocy cząsteczkę własnej niepowtarzalności - wszyściuśko co wytworne, niedobre i brzydkie -aby zrealizować zamierzenia. Kamprad jest przekonany, że dzięki zmaganiom stał się przenikliwszy i z większym natężeniem zwrócony funkcji, aby kreować rzeczy prostszymi i dostępnymi dla przeciętnych ludzi. Przezwyciężanie tego, w czym inni rozróżniają ulotność i czerpanie z tego siły, to sztukę godna jednoczenia tworów. Chodzi tylko o to, iż cały czas trzeba eksplorować od innych ludzi, żeby naprawiać to, co niedomaga. Wykonuje zawód dla mnie 100 000 osób, gdyż popełniłem tyle błędów -zażartował Kamprad, a odtąd dorzucił absolutnie poważnie: Zadaniem każdego śmiertelnika jest optymalizowanie życia poprzez doskonalenie siebie w przetwarzanej robocie. Uznawanie zasług i ponoszenie odpowiedzialności Nie trzeba mieć tytułu, żeby stać się prowadzącym, musisz być wprost nienaganny - wyłuszczył Kamprad. Gdy coś idzie nie tak, każdy próbuje obwiniać pozostałego. To nie moja wina -mówił Kamprad z oskarżycielskim Odkrywcy Mocy wyrazem buzi, wskazując na przedstawionych ludzi po swoich obu stronach. W samej rzeczy dlatego jedna osoba musi przeżywać odpowiedzialność. Zadaniem lidera jest cenienie zasług i poczuwanie się do odpowiedzialności. Jest bez szans o czynieniu żalów i wymówkach. Kiedy wszystko idzie dobrze, zasługi powinno się przypisać ludziom, którzy się poza tym przyczynili. Za to za niepowodzenia odpowiada lider.

To on podejmuje dotkliwe decyzje, mobilizuje zespół i namawia wszystkich, ażeby wykonywali zawód na zespołowego zamysłu. Umiejętność wywołania poczucia zespołowego zamysłu i aury zobowiązania to przemożny metron efektywności przywódcy. Oliver Wendell Holmes spostrzegł razu jednego, zobacz że istnieją trzy rodzaje ludzi. Mamy pierwszą, małą ekipę jednostek, prawdopodobnie konstytuującą 5% ludzkości, która inicjuje wydarzenia. Druga, większa brygada, licząca od 10% do 15% demografii, monitoruje wydarzenia. A trzecia, monstrualna spora część, przewagę jakieś 80%, nie ma pojęcia, co się dzieje.

Oryginalny dowódca zalicza się do pierwszej grupy ludzi. Zamiast szukania wymówek robi postępy. Kiedy podchodzi do funkcjonowania, poprawia w sobie zręczność wykrywania ze zwykłych ludzi Odkrywcy Mocy akcesoryjnych możliwości. Stałe stanowisko na działanie Pewnie w najwyższym stopniu rozpoznawalną własnością dowódcy i najlepszego pracownika jest przenikliwe postępowanie na funkcjonowanie. Lider ostaje w ciągłym ruchu, jest pełen inicjatywy, w kółko Macieju sądzi w kategoriach: co można jeszcze poczynić, aby osiągnąć więcej bardziej wartościowych skutków. Jeszcze ma jaźń, iż znaczna część zamierzeń nie truchta od razu albo co więcej po paru pierwszych próbach. Julie Andrews mawiała: Dla mnie mieć powodzenie, to nie udać się dziewiętnaście razy i doprowadzić do realizacji przy dwudziestej próbie. Przywództwo to aktywność, a nie stanowisko. Polega na stałym doskonaleniu się. Przywództwo to twoje funkcjonowania, a nie roszczenia, nasadzi, słowa lub zamysły. Kiedy w każdej sytuacji kontynuujesz jak prowadzący, to stajesz się nim poprzez swoje dochowanie.

Wyrwij prężność

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *